MTA, İSKİLİP’TE TERMAL SU ARIYOR

Maden Tetkik Arama (MTA) Enstitüsü, Çorum’un İskilip ilçesinde ıcak su çıkarmak için araştırma ve inceleme çalışmalarına başladı.

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer, MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer, Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi (Eüaş) Genel Müdürü Nurettin Kulalı, çalışmalar hakkında MTA ekibinden bilgi aldı.

Geçtiğimiz yıl yaptıkları ön çalışmaların ardından İskilip’te sıcak su aramak için çalışmalara başlayan MTA, Elmalı Köyü, Karaçukur mevkiindeki fay hattında, Karagöz köyünde, Çağıl ve Yivlik tepesi eteklerindeki fay hattının paralelinde, Bağözü deresi ve derenin devamında, Şaphane köyü Merzifon fay hattının geçtiği alanların ruhsatlarını alarak çalışmalara başladı. Ekipler topladıkları bilgileri değerlendirerek ikinci aşama olan jeofizik çalışmalarına geçecek.

MTA Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan, ilçede sıcak su arama çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü ısınma olduğu takdirde sıcak suyu bulacaklarını ifade etti. Dağıstan, sıcak su bulunması halinde İskilip’e kaplıca kurulmasının gündeme alınacağını belirtti.

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer ise, İskilip’te sıcak su aranmasının kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu söyleyerek “İnşallah sıcak su çıkar ve gayretlerimiz boşa çıkmaz” dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Eylül 2013, 17:17 tarihinde TERMAL HABER kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 35 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
RADYO 03 REKLAM KAMPANYASI
Anket
Termal turizm ve kaplıca denince aklınıza gelen marka?..
AFYONKARAHİSAR
KIZILCAHAMAM
YALOVA
BERGAMA
DİĞER