YALOVA’DA TERMAL TURİZM TAHSİSLERİ

Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “2013 Yalova’nın altın yılı olacak” dedi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, 2013′te sonuç odaklı önemli projelerle Yalovalıların karşısında olacaklarını belirtti. İldeki turizm tahsislerinin 2013 yılında gerçekleşeceğin ifade eden Coşkun, “Termal’de turizm tahsisi bunlardan birisi. Teşvik bölgesinde olan bir yer. Geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanımızla da görüştüm. İşin sonuna geldik. Tahmin ediyorum 2013′te bu gerçekleşecek. Aynı şekilde Çiftlikköy ilçesinde de Etibank Tesisleri de ihaleye çıkarılacak” diye konuştu.

2013′te ilde yıllardır kurulmaya çalışılan OSB’lerle ilgili önemli gelişmelerin yaşanacağını da belirten Coşkun, şöyle konuştu:

“2013′te OSB’ler alanında sonuç alacağız. Çiçekçilik OSB’de yer toplama çalışmaları bakanlık tarafından hızlı bir şekilde devam ediyor, sona gelindi. Aynı şekilde Taşıt Araçları OSB’nin zemin çalışmaları bitti, ÇED sürecine geçildi. 2013′te onun da tamamlanacağını düşünüyorum.”

Coşkun, Bilişim OSB’nin yerine yeni bir sektörün talip olduğunu açıkladı. Kalıpçılar sektörünün bu OSB alanını istediğine dikkat çeken Coşkun, “Yine Bilişim OSB’nin yerine kalıpçılar sektörü talip. Görüşme safhasında bu. Beni de ziyaret ettiler. İnandırıcı bir grup olarak gördüm. Bu bölgede de prim yapan bir sektör. Beyaz eşya, otomotiv sektörüne parçalar üreten firmalar bunlar. Artık Bilişim OSB’nin olma şansı yok. Bu çalışmalar var” diye konuştu.

-Adliye ve hastane binası-

Yalova’da yeni bir devlet hastanesi ile adliye binasının yapılması için 2013′te önemli adımların atılacağını kaydeden Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adliye binası yetersiz kalıyor. ya yeni bir bina ya da ona ek bir bina yapılması gündemde. 2013′te bu olabilir. Sağlık alanında çok iyi gidiyoruz. Yalova çevresinden de hasta kabul eder duruma geldi. Başka illerden bile hasta gelmeye başladı. İlimizde bölge hastanesi niteliğinde, bütün birimlerin, branşları içinde barındıran bir hastane olmasını istiyoruz. 400 yataklı bir hastaneyi kazandırmak için 2013′te çalışmaların başlayacağını düşünüyorum.”

Ortaöğretim kurumlarının tek çatı altına toplanması için de çalışma yapacaklarını belirten Coşkun, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bakanlığın ortaöğretimleri bir kompleks altında bir araya getirme projesi var. Bunda da biz Yalova olarak ön bir adım atmak istiyoruz. Alternatifli yerler var. Bursa Yolu ya da Çiftlikköy’de olabilir. Bütün okullarımızı bir komplekste toplayacağız, bir üniversite gibi. 2013 yılında bu da önemli bir proje olarak ortaya çıkabilir. Şu anda temel projeler olarak bunları söyleyebilirim. Zaten biz çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz. 2013 Yalova’nın altın yılı olacak.” (Haberler.com)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Aralık 2012, 14:30 tarihinde TERMAL HABER kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.254 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
RADYO 03 REKLAM KAMPANYASI
Anket
Termal turizm ve kaplıca denince aklınıza gelen marka?..
AFYONKARAHİSAR
KIZILCAHAMAM
YALOVA
BERGAMA
DİĞER